همراه : ۰۹۱۲۱۱۰۴۳۸۹

تفاوت بین آسفالت و قیر

تفاوت بین آسفالت و قیر

 اغلب مردم به اشتباه از واژه قیر و آسفالت برای تعریف یک چیز استفاده می کنند. با این حال، این دو کاملا متفاوت هستند. آسفالت مخلوطی از ماسه، سنگدانه و قیر است. در آسفالت، قیر به عنوان چسبنده برای نگه داشتن آسفالت در کنار هم استفاده می شود، بنابراین آسفالت یک مخلوط بتنی است در حالی که قیر چسب یا سیمان برای روسازی است. همچنین معمول است که یک سطح روسازی که فقط با استفاده از قیر آب بندی شده باشد. در این صورت، لایه ای از قیر برپا می شود و روی آن را سنگدانه ها می پوشانند و این روند برای داشتن دو لایه تکرار می شود. اگر قصد دارید مسیر ورودی یا پیاده رو خود را دوباره روکش کنید، می خواهید بهترین راه حل بین آسفالت و قیر را بدانید. خوب فرقش چیست؟

 ماندگاری

 روسازی های آسفالتی دوام بیشتری دارند زیرا عمق لایه ای در حدود 22 تا 40 میلی متر دارند و می توانند بیش از 20 سال دوام بیاورند. از طرف دیگر سطوح یا روسازی های آب بندی شده با قیر از دوام کمتری برخوردار هستند. عمق لایه آنها حدود 10 تا 20 میلی متر است و طول عمر آنها حدود 5 تا 10 سال است. بنابراین، اگر می‌خواهید سطوح خود را آسفالت کنید، آسفالت ممکن است روسازی بادوام‌تری نسبت به سطح آب‌بندی قیر ارائه دهد. با این حال مهم است که محل سطح و کاربرد آن را در نظر بگیرید. برای مناطق کم تردد و کم تردد، قیر یک جایگزین عالی و کم هزینه است. برای سطوح سخت‌تر مانند جاده‌ها، آزادراه‌ها و معادن معادن، سرمایه‌گذاری برای آسفالت به دلیل دوام بالاتر توجیه‌پذیرتر است.

 مقاوم تر در برابر لغزش

 روسازی های ساخته شده از آسفالت صاف تر هستند و در برابر لغزش مقاوم تر هستند. این به اطمینان از ایمنی رانندگان و کاهش سر و صدا کمک می کند، به همین دلیل از آنها برای بزرگراه ها و جاده ها استفاده می شود. سطوح قیر باعث می شود تجربه رانندگی پر سر و صدای بیشتری داشته باشید و تمایل به فرسودگی لاستیک ها دارند که به مسائل ایمنی کمک می کند، به همین دلیل است که برای ترافیک کندتر و مسیرهای پیاده روی مناسب تر هستند.

 سطح اصطکاک

 آسفالت اصطکاک بین خودرو و لاستیک ها را کاهش می دهد و مصرف سوخت بهتر و کاهش انتشار دی اکسید کربن را تضمین می کند. از طرف دیگر، قیر باعث مقاومت در برابر اصطکاک بالاتر می شود به این معنی که راندمان کمتری در مصرف سوخت وجود دارد.

 نفوذپذیری

 آسفالت یک ماده غیر قابل نفوذ در نظر گرفته می شود. روسازی های ساخته شده از آسفالت شسته نمی شوند و در نتیجه احتمال نفوذ و آلودگی آب زیرزمینی کاهش می یابد. با قیر، آبشویی را امکان پذیر می کند که ممکن است منجر به خراب شدن خاک و همچنین آلودگی آب های زیرزمینی شود.

 حساسیت به دما

 آسفالت نسبت به دما حساسیت کمتری دارد و در دماهای بسیار پایین یا بالا اثرات منفی ایجاد می کند.  سطوح قیر مستعد دماهای شدید هستند که می تواند آن را نرم و لطیف کند، از این رو هنگام تصمیم گیری بین آسفالت و قیر باید شرایط آب و هوایی را در نظر گرفت.

 هزینه نصب

 اگر به دنبال ماده ای مقرون به صرفه هستید، ممکن است بخواهید قیر را به عنوان اولین انتخاب خود در نظر بگیرید. نصب روسازی های آسفالتی نسبتاً پرهزینه تر است، با این حال، به تعمیر و نگهداری منظم نیاز ندارد، بلکه به بررسی های معمول نیاز دارد. از سوی دیگر، نصب قیر ارزان‌تر است، اما نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد که می‌تواند هزینه را در دراز مدت افزایش دهد. به خصوص اگر ترافیک بالایی داشته باشد، باید روکش‌ها را دوباره روکش کنید. در دراز مدت متوجه خواهید شد که قیر مقرون به صرفه نیست، بلکه راه حلی کوتاه مدت است.

 در پایان، انتخاب بین قیر و آسفالت بستگی به شرایطی دارد که در آن چیده می شود، از جمله بودجه، مکان و قابلیت استفاده. اگر بودجه کمتری باشد، قیر به احتمال زیاد گزینه بهتری است زیرا تخمین زده می شود که قیمت آن نصف هزینه آسفالت کامل است، در حالی که آسفالت پرهزینه تر، اما بادوام تر و مقاوم تر است. برای مناطق کم تردد یا کم تردد مانند پارکینگ ها و جاده ها، قیر یک هدف عالی است در حالی که آسفالت ماده انتخابی برای بزرگراه ها، جاده ها و مناطق پر رفت و آمد است.

‏ شرکت سرزمین قیر پاسارگاد توسط متخصصان در زمینه تجارت قیر فعال می باشد و محصولات قیر را از تولیدکنندگانی بدست می آورد که از قوانین استاندارد جهانی پیروی می کنند که از جمله باکیفیت ترین این تولید کنندگان کارخانه قیر پاسارگاد می باشد. شرکت سرزمین قیر پاسارگاد در حداقل رساندن هزینه های حمل و نقل به شما کمک خواهد کرد.  در حال حاضر، ما برای ادامه رشد خود ، باید به خریداران، قیر  را با بهترین کیفیت ارائه دهیم.

با قیر  با کیفیت برتر به مشتریان و بهترین قیمت موجود، اطمینان حاصل می کنیم که آنها تجربه تجارت بی نظیری را کسب کرده و به همکاری خود با شرکت در سرزمین قیر پاسارگاد ادامه دهند.

از آنجاییکه خرید قیر با کیفیت و خالص کمی پیچیده است و باید عناصر زیادی را در نظر گرفت.  به همین دلیل ما یک سرویس مشاوره جامع به مشتریان خود ارائه می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها قبل از خرید، از مشخصات فنی هر محصول کاملاً آگاهی پیدا کنند. برای کمک به مشتریان خود در تصمیم گیری بهتر و دستیابی به ارزش کامل ، می توانیم به آنها بگوییم زمان مناسب خرید قیر چه زمانی است.

ما در ‏ شرکت سرزمین قیر پاسارگاد اطمینان حاصل می کنیم که محصولات قیر را از تولیدکنندگانی بدست آوریم که از قوانین استاندارد پیروی می کنند که از جمله باکیفیت ترین این تولید کنندگان کارخانه قیر پاسارگاد می باشد. ما به عنوان یک تامین کننده قیر ، انواع قیر را با قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کنیم.  از آنجایی که هر درجه قیر کاربرد خاصی دارد، متخصصان ما می توانند جزئیات بیشتری در مورد آن به شما ارائه دهند. اگر بیشتر به اطلاعات محصول علاقه مند هستید یا نیاز به ثبت سفارش دارید با کارشناسان تیم فروش ما  تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند قیر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شرکت سرزمین قیر پاسارگاد، قیر  را با بالاترین کیفیت و با قیمت رقابتی بورس عرضه می کند. برای اطلاع از قیمت قیر  با کارشناسان سرزمین قیر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.